Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Android Sürümü

Android Sürümü

Android Sürümü
android-7.1.2

Android Sürümü Bazı Google Cihazlar İçin hazır

Android Sürümü Bazı Google Cihazlar İçin hazır

Android Sürümü Bazı Google Cihazlar İçin şu anda kullanıma hazır.Android tabletler için bilhassa güncellenen Android Sürümü bu cihazların kullanıcı arayüzünde çok önemli değişiklikler yapıyor.

 

Google Pixel C Tabletler ve bazı Nexus cihazlar yeni Android 7.1.2 beta 2 versiyonunden yararlanmaya başladılar. Yeni versiyonun en önemli özelliği, Google Pixel ve Pixel XL cihazların Google Pixel Launcher olarak adlandırılan kullanıcı arayüzünün Nexus ve Pixel C cihazlara tümleşmiş olarak geliyor olması.

 

Bu güncellemeyle Google Pixel Launcher güncel sürümü bir önceki versiyonunden daha kararlı bir yapıya sahip. Çeşitli sorunlarının giderilmiş olduğu iddia ediliyor. Bu yeni güncellemeyle beraber Pixel C tablet ailesi yeni bir kullanıcı arayüzüe kavuşuyor. Google Pixel Launcher kullanıcı arayüzünün tüm Google ve telefonlar bir örnek olmasını amaçlıyordu. Yeni  Nougat güncellemelerinde de bu kıstası ön planda tutmaya çalışıyor. Android 7.1.2 bütün cihazlar için ne zaman gelecek bilinmez, yalnız beta versiyonunun etkin olması bu periyotu hızlandırabilir.

 

Android  Sürümü Pixel C ve Nexus tabletler için sessizce çıktı.  tabletler için bilhassa güncellenen Android Sürümü bu cihazların kullanıcı arayüzünde çok önemli değişiklikler yapıyor.Google, Androd 7.1.2 beta 2 güncellemesini kullanıcıların huzuruna sundu. Sunulan yeni güncelleme ile beraber, kullanıcıların karşısına çıkan hatalar giderildi!

 

Google, Ocak ayınının sonuna doğru Android 7.1.2’yi duyurmuştu. Makul olan cihazlar için yayınladı.
Karşımızda beta versiyonu ile ortaya çıkan bir takım hataların giderildiğini görmekteyiz.

Ilk defa beta versiyonunu gecikmeli olarak yayınlamıştı. Bu sefer kullanıcıları bekletmek istemeyen Google, ikinci beta versiyonunu eş zamanlı olarak Nexus 6P kullanıcıları için de yayınladı.

 

 

Android Sürümü Bazı Google Cihazlarda Tamamdır.

Android Sürümü Yukarıda bahsetmiş olduğumuz cihazlardan birine sahipseniz buradan Andorid Beta Programına kayıt olabilirsiniz. Son olarak ise, Android 7.1.2’nin tam versiyonu ise Nisan ayının başından itibarİdeal cihazlar için yayınlanmaya başlanılacağını da belirtelim.

 

Android 7.1.2’yi denemek ister miydiniz?
Birçok büyük program projesi gibi,  açık beta testleriyle daha da geliştirilir.

Beta Programında bir güncelleme ve cihaz oluşturma takvimi bulunur. Nexus 6P için bir güncelleme yakında piyasaya çıkacak.

 

Öncelikle  Nougat 7.1.2 beta testine katılmak için sırayla bu şekilderı izlemelisiniz. Google Chrome’u açmanız ve kayıt sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.Google hesabınızla oturum açmanız gerekecek ve iki etkenlü kimlik doğruluğunu sağlama etkinleştirilmişse (ve gerçekten yapmalısın) kimlik doğruluğunu sağlama kodunu gireceksiniz.

 

Cihazınızda ‘in bir beta versiyonunu kullanıyorken uygulama kapsamı dışında kalmayı seçerseniz, cihazdaki bütün kullanıcı verileri silinir.

 

Sayfayı aşağı kaydırın ve makul cihazlarınızın listelendiğini göreceksiniz. Her kelimeyi okumalı ve herhangi bir problemuz varsa, tam terimleri açıklayan bağlantıları ziyaret edin.

Kabul etmek için kutuyu işaretleyin ve Beta Katılın butonuna basın. Telefonunuz beta testine kayıt olacaktır. Bunun gerçekleşmesi birkaç saniye ila bir saat arasında bir süre olabilir. Ancak çoğu zaman güncelleme bildirimini hemen göreceksiniz.

 

Telefonunuzu tekrar başlattığınızda (ya da beta programı ile kendini tekrar başlattığında), cihazın deney programı çalıştırdığını size hatırlatan bir uyarı görürsünüz. Tipik olarak beta yapıları kullanmak mümkün. Bazı hatalar aldığınızda ya da Wifi hatasını aldığınızda telefonu yenidendan başlatmanız tavsiyelir.

 

Bir önceki yazımız olan android ios başlıklı makalemizde android-ios, android-ios karşılaştırmaları ve android-ios karşılaştırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Android Sürümü YAPILAN YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.